A legnagyobb akvarista webáruház vagyunk Magyarországon.

Miért importálunk akváriumi szubsztrátumot egészen Japánból?

Minden bizonnyal sok akvarista Önök közül felteszi a kérdést, miért importálunk akváriumi szubsztrátumot egészen Japánból? 🗾 Először is említsünk meg használatának előnyeit:

 ✅ Nagy mennyiségű tápanyagot tartalmaz

 ✅ Kristálytisztává varázsolja a vizet

 ✅ Magába szívja a felesleges tápanyagokat

 ✅ Csökkenti a víz pH-értékét és keménységét

 ✅ Ideális vizet hoz létre a garnélák és halak számára

A sikeres növényes akvárium alfája és omegája a japán szubsztrátum. Spóroljon a márka nélküli szűrőn, válasszon olcsóbb világítást, ne vásároljon teszteket…, de az utolsó dolog, amivel pénzt takarít meg, a szubsztrátum legyen.


Az előnyeit már ismerjük, de miért egészen Japánból? 🗾

Mivel ez a szubsztrátumtípus olyan talajból készült, amely tápanyagokban gazdag és nem fordul elő mindenhol. Konkrétan Japánban ez a talaj vulkáni tevékenység 🌋 által jött létre, amely Japán térségére jellemző. 😎.

De hiszen Európában szintén előfordul feketeföld 🤔

Ez igaz, viszonylag közel hozzánk Európában is található rendkívül termékeny feketeföld, azonban Japánnak ismert a történelme a bonszaitermesztés és a japán kertek, a kerti tavakban történő koitartás terén, és mindenekelőtt az aquascaping néven ismert modern akvarisztika megalapítása által is.

Ezért éppen Japánban keletkeztek gyárak ezeknek a különleges szubsztrátumoknak a gyártásához, és bár Európában is gyárthatnák ezeket, még sincs így, ezért az összeset Japánból importálják.


Mi a különbség az ADA, Tropica, Dennerle vagy INVITAL szubsztrátumok között?

Nagyon kevés 😉. A jobb magyarázat érdekében gépkocsikkal kapcsolatos összehasonlításokat használunk: A japán szubsztrátumok a lehető legjobb talajtípusok, olyasmik, mint a prémium autómárkák típusai, pl. a Mercedes, Ferrari, BMW, Audi, stb.

Választhat BMW vagy Mercedes autót, nagyon jó minőségű gépkocsija lesz, amellyel elégedett lehet, és gyakorlatilag semmiféle különbség nem lesz közöttük kényelem tekintetében. ✅ Ugyanígy van ez az említett szubsztrátumok esetében is, amelyek ugyan kissé különböznek az egyes anyagkoncentrációban és szemcseméretben, de végül mindegyikkel sikert érhet el.


Miért nincs a márkák között különbség?

Ez azért van így, mert gyakorlatilag minden szubsztrátum ugyanazokból a gyárakból származik. Igen, az olyan márkák, mint a Tropica, Dennerle vagy ADA ugyanazokból a gyárakból vásárolnak termékeket, mint mi, amelyeknek néhány paraméterét olyanra változtatják, ahogy azt megrendelték, de a végeredmény egy +90%-ban ugyanazon gyárból származó azonos szubsztrátum.

Minden gyártó/márka kínálatának csak kis részét gyártja, amelyre szakosodik, a termékek fennmaradó részét idegen gyárakból vásárolja, és átmárkázza azokat saját márkanév alatt. Ezért, ha valamelyik kereskedő azzal érvel, hogy ennek és ennek a márkának a japán szubsztrátuma jobb, az szinte biztosan nem igaz.


Tehát melyik szubsztrátumot válasszam?

Mivel összefoglaltuk, hogy a szubsztrátumok mennyire hasonlóak, Önt elsősorban az ár fogja érdekelni, és ebben az INVITAL Japanese soil a nyertes.

🤔 És az ok? Mivel a szubsztrátumot közvetlenül a gyárból importáljuk, ezzel kihagyhatjuk a közvetítőt a márka (ADA, Tropica, Dennerle) formájában.

Szerezzen előnyöket

Csatlakozzon a Facebook-oldalunkhoz, és jusson hozzá kedvezményekhez, tájékoztatásokhoz cikkekről és használati utasításokról, praktikus tippekhez és sok más egyébhez

Itt csatlakozhat

Az INSTAGRAMON is megtalálhatóak vagyunk

Instagramunkon, napi rendszerességgel adunk közzé érdekes tartalmakat, mint a kedvezmények, tippek, videók és más egyebek. Csatlakozzon Instagram-oldalunkhoz, és semmiről nem marad le.

Itt csatlakozhat